Hot! VMware Certified Associate-VCA Sınavı için %50 İndirim Kuponu

Yakın zamanda VMware sertifikaları arasına katılan VMware Certified Associate (VCA)sertifikalarını online sınav/sınavlara girerek almaya hak kazanabilirsiniz.Bilindiği üzere VMware sertifikasyonları için eğitim şartı olmakta fakat bu sertifikasyon için eğitim almadan da sahip olabilirsiniz.

 

VMware bu sertifikasyonu almak için sınava girecek kişilere aşağıdaki eğitimleri önermektedir.Bu eğitimleride VMware Education sayfasına kayıt olarak giriş yapabilirsiniz.

Aşağıda belirteceğim adımları izleyerek sınava nasıl kayıt olacağınızı bulabilirsiniz.
Öncelikle sınava kayıt olabilmeniz için VMware Education sayfasına kayıt olmanız gerekir.Aşağıdaki linki üzerinden daha önce kaydı olan kişiler giriş yapabilir.Hesabı olmayan kişiler ise gene aynı linkte açılan alt taraftaki linkten kayıt olabilirler.

https://mylearn.vmware.com/MgrReg/login.cfm?ui=www_edu

Kayıt işlemi/ Giriş yapıldıktan sonrasın sayfanın sağ üst tarafında bulunan Certification bölümüne tıklayarak aşağıdaki bölüme erişebilirsiniz.

Hangi çözüm ile ilgileniyorsanız ilgili ürünü tıklayarak içerisinde VCA sınavını seçebilirsiniz. Örnek olarak Data Center Virtualization içerisinde bulunan VCA sınavını seçiyorum.

 

 

 

Açılan sayfada sağ tarafta Register For The Exam bölümüne tıklarsınız.

Bir sonraki ekranda karşınıza bir form gelecek ilgili formu doldurup OK butonuna basıyoruz.İşlem bittikten sonrasında sayfada sizlere bir Candidate ID üretilecektir.Bu code sizin sınava kayıt yapabilmeniz için gereklidir.15 dakika içerisinde ilgili kodun sınava girişine izin verilecek ve sonrasında sınava kayıt olabilirsiniz.

Sürenin geçtiğini varsayarak aynı sayfa üzerinde size verilen www.pearsonvue.com/vmware linkine tıklayarak sınav sayfasına erişiyoruz.Açılan sayfada sağ tarafta bulunan Sign İn bölümüne tıklayarak Sertifikasyonların olduğu sayfaya erişiyoruz.Bu ekranda aşağıda olduğu gibi Associate and Proffesional Level Exams bölümüne tıklıyoruz.

Açılan sayfada sizden giriş yapmanızı istiyor eğer ki daha önceden bir hesabınız var ise hesabınız ile yok ise sağ tarafta bulunan Create New User diyerek kayıt oluyorsunuz.

Kayıt işlemi sırasında sizden Candidate ID istenecektir.Bu bilgiyi hatırlarsanız VMware’in sayfasında kayıt olduğumuzda almıştık bu ID ile kayıt işlemini tamamlıyoruz.Kayıt bittikten sonrasında aşağıdaki ekrana erişeceksiniz.

 

 

 

 

 

 

Ekranda ilk onaydan geçen sınavımızı görüyorsunuz burada ilgili sınava tıklayarak ödeme alanlarına geçiyoruz.

3.aşamaya geldiğinizde sayfanın Ödeme bölümünde Add Voucher or Promo Code bölümüne tıklayarak Voucher’ı girebilirsiniz.

VCA Voucher Number: VMRT4B631F98

Voucher eklendikten sonrasında ödenecek fiyatın 0.GBP olduğunu görebilirsiniz. J

Yapılan işlemleri son aşamada tamamlayarak bitiriyoruz.

Artık sınava Begin Exam butonuna basarak başlayabilirsiniz.

Şimdiden başarılar diliyorum.

Görüşmek Üzere.

Bir Cevap Yazın