Hot! vCloud Automation Center-Configuring the Identity Appliance

Önceki makalede Identity Appliance’ın vCenter Server üzerine kurulumundan bahsetmiştik.Bu yazıda ise ilgili ürünün vCenter Automation Center tarafından kullanılabilecek durumu getirecek ön konfigürasyonların nasıl yapıldığını inceleyeceğiz.

Identity Appliance arayüzüne https://<identity-hostname.domain.name>:5480/ adresi üzerinden erişebilirsiniz.

Karşımıza gelen ekrana kurulum aşamasında belirtmiş olduğunuz root ve password bilgisini giriyoruz.

Giriş yaptığımızda Identity Appliance’a ait bilgiler gelmektedir.

SSO bölümüne geçerek öncelikle vsphere.local domainini ve varsayılan kullanıcı olan administrator@vsphere.local ve password bilgilerini girerek Apply butonuna tıklıyoruz.

Host Settings bölümüne geçerek sunucu ismi ve 7444 portunu giriyoruz.

SSL bölümüne geçerek Choose Action bölümünde Generate Self Signed Certificate seçiyoruz.İlgili alanları dolduruyoruz ve sonrasında Replace Certificate butonuna tıklıyoruz.

Active Directoty bölümüne geçerek DC sunucuna ait hostname,username ve password bilgilerini girerek Identity Appliance ‘ın AD entegrasyonun gerçekleştiriyoruz.

Son olarak Admin bölümüne geçerek Identity Appliance‘ın tarih ve saat bilgisini nereden sağlayacağını belirlememiz gerekmektedir.Varsayılan olarak ESXİ sunucu üzerinden alınmasını sağlayabiliriz bunun için aşağıdaki iki konfigürasyonu yapmamız gerekir.

Ve sonrasında da sanal makine konfigürasyonundan Synchronize guest time with host butonunu işaretliyoruz.Bu seçenek ile birlikte artık sanal makine tarih ve saat bilgisini ESXİ sunucu üzerinden alacaktır.

Bu yazıda Identity Appliance‘ın konfigürasyonlarının nasıl yapılacağını inceledik.Bir sonraki yazıda vCenter Automation Center ürünün nasıl kurulacağı ve sonrasında gerekli konfigürasyonların nasıl yapılacağından bahsedeceğiz.

 

Görüşmek üzere…