Hot! EMC VNX Unifed Storage Unisphere Analyzer ve Unisphere Qos Manager

EMC Unisphere Analyzer

Unisphere Analyzer en ince ayrıntıya kadar performans değerlerini toplar ve grafiklerde gösterir, böylece kullanıcılar VNX, CLARiiON ve Celerra NS platform ürünlerinin performansını değerlendirip ince ayarlama yapabilirler.

image-1 Disk, denetleyici, LUN, cache, snapshot’lara ait 60’dan fazla performans parametresi toplanmaktadır. Unisphere Analyzer toplanan veri üzerinde istediğiniz seviyede derin analiz yapmanıza imkan verir

 EMC Unisphere Quality of Service Manager

Unisphere Quality of Service (QoS) Manager uygulama performans hedeflerinizi izleme ve yönetme imkanı verir.  QoS Manager VNX, CLARiiON ve Celerra NS platform ürünlerinde uygulama tabanlı servis seviyesi yönetimi sağlamaktadır. Quality of Service Manager yöneticilerin her uygulama için ayrı ayrı  performans yönetimi yapmasını ve izlemesini, belli bir zamanlama program kapsamında dinamik olarak system kaynaklarının atanması ile servis seviyelerinin karşılanmasını sağlar. IOPS, MB/s ve “cevap süresi” hedeflerini, “limitleme” ve“otomatik pilot” yönetimi ile ayrı ayrı her uygulama için zamanlayabilirsiniz.  VMware ortamlarında , Dynamic Resource Scheduler (DRS), ESX hafıza ve CPU’su icin Servis seviyesi yönetimi sağlar, QoS Manager ile ortak çalıştırılarak tüm sanal altyapı için uçtan uca kurallı servis seviyesi yönetimi sağlanabilir.

image-2

Referanslar;

EMC VNX Software Suites Data Sheet

                                                Where Information Lives…

Bir Cevap Yazın